Sziasztok!
Mint ahogy megígértem, következzen a folytatás!
Mire kell még nagyon figyelnünk ha valódi ásványékszert akarunk vásárolni magunknak?
Az előző cikkben talán kimaradt egy nagyon fontos információ, viszont ezt csakis akkor tudod hasznosítani,ha már a kezedben van az ékszer. Az ásvány bizony KŐ...van súlya..nem, nem azt értem ez alatt,hogy le kell húznia a karodat, csak ha megfogod a valódi ásványékszernek mindig van súlya,míg a műanyagnak alig. Sajnos a szintetikus kövekre ez a módszer nem feltétlenül húzható rá,mivel ott ásványi alapról beszélünk.
Ha valaki lemaradt, az előző cikkben szó volt az alábbi ásványok mesterséges változatairól:
- Jáde
- Napkő
- Holdkő
- Achát
- Tűzachát
- Türkiz
- Malachit
Itt találjátok a cikket róluk: https://dianaekszer.blog.hu/api/trackback/id/15224184
De folytassuk a valós és szintetikus ásványok összehasonlítását :)
Sólyomszem-Macskaszem- Tigrisszem: Mindig érdekes kérdés ezekről az ásványokról beszélni, és mivel nagyon kesze-kusza a piacon lévő természetes és szintetikus verziójuk ezért most csak ezekkel az ásványokkal fogunk foglalkozni.
A sólyomszem primer hidrotermális-metaszomatikus úton képződik, mely során a kvarc magába zárja a krokidolit (feketéskék azbesztrost) kristályait. Amint a követ kerekre csiszoljuk az aszbestrostok szemre emlékeztető fényjátékot produkálnak, innen is kapta a nevét az ásvány és ezért tartják évszázadok óta a szemünkkel kapcsolatos problémák legerősebb gyógyítójának
A felső képeken természetes sólyomszemet láthatunk,míg az alsó képen egy szintetikus kék tigrisszemet
A tigrisszem : A sólyomszemből alakul ki szekunder úton, itt a már említett azbesztrostok elkezdenek oxidálódni és limonittá átalakulni A sárga színt az amfibol-azbesztnek vas-hidroxid által festett mállásterméke okozza. A nagyobbrészt mállott, aranysárga, vöröses barna példányok neve tigrisszem. NINCS belőle természetes úton keletkező kék-sárga-lila mű színű ásvány! Ezek festettek, hevítettek, vagy szintetikusak! A kék tigrisszem maximum a sólyomszem kevésbé mállott verziója lehet, viszont abban egy teljesen más
Valódi tigrisszem kontra festett tigrisszemek:
Macskaszem: Húú na ez egy komplett katyvasz! Mi itt valójában egy vörös tigrisszemről beszélünk,ami a sólyomszemből keletkezett vöröses példány. Angol nevén viszont becsapós lehet, ugyanis eredeti neve Ox' Eye, vagy Bull's eye és nem Cat' eye, ugyanis a Cat's eye kifejezést a krizoberillre használják,ahol szintén látható a macskaszem szerű fénytörés az ásványban. Mivel a vörös tigrisszem elég népszerűvé vált,ezért akad rá példa,hogy hevítéssel segítenek rá az oxidatív folyamatra,amely során a tigrisszem extra színeket kap ,de ezek elég látványosan nem természetesek. A másik része,hogy a macskaszem egy szintetikus kőnek is az elnevezése,ahol a krizoberillben és a tigrisszem jellegzetes macskaszem fénytörést próbálták meg leutánozni.
Fent a krizoberill -macskaszem, lent pedig a vörös tigrisszem-macskaszem kvarc :)
Fent a vörös tigrisszem/macskaszem-kvarc, alul a szintetikus macskaszem
És ha valódi ásványból szeretnél tigrisszemet:
https://dianaekszer.hu/tigrisszem-karkoto-tisztanlatas-633?keyword=tigrisszem
macskaszem-kvarcot:
https://dianaekszer.hu/macskaszem-a-szerencseko-601
Felhasznált szakirodalom:
- Michael Ginger: A kristálygyógyászat tankönyve (Bioenergetic Kiadó Kft 2018)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.